Čaj a zdraví


salek-cajeŠálek čaje je 100% přírodní nápoj, neobsahující žádné tuky, kalorie, uhličitany nebo sodík. Je prokázáno, že pravidelné pití čaje podporuje hustotu kostních minerálů a pomáhá udržovat kosti zdravé a silné. Čaj také hraje důležitou roli při zlepšování střevní mikroflóry, zvyšuje odolnost proti střevním poruchám a obsahuje řadu antioxidantů, které mají protirakovinové účinky.

Pití čaje zpomaluje stárnutí, pomáhá v boji s vysokým krevním tlakem, chrání proti virovým a bakteriálním infekcím a podporuje funkce trávícího a vylučovacího systému.

  • Čajsnižuje pravděpodobnost srdečních onemocnění, zlepšuje buněčnou stavbu cév a snižuje riziko infarktů. Antioxidanty v čaji pomáhají chránit srdce a pomáhají při udržení hladiny cholesterolu v krvi
  • Tím, že čaj zvyšuje látkovou výměnu, napomáhá i při hubnutí, neboť zrychluje metabolismus a zvyšuje termogenezi.
  • Čaj samozřejmě rakovinu nevyléčí, ale díky obsahu antioxidantů pomáhá neutralizovat volné radikály, které tělo poškozují. Statisticky byl u pravidelných konzumentů zeleného čaje dokázán nižší výskyt rakoviny zejména tlustého střeva, slinivky, jícnu nebo žaludku.
  • Pití čaje je doporučeno i pro diabetiky, nebo osoby diabetem ohrožené. Pití čaje podporuje snižování krevního cukru a může až 15x zvýšit aktivitu inzulínu.
  • Nové výzkumy ukazují, že pití dvou a více šálků čaje denně může snížit riziko vzniku cévní mozkové příhody. Gallotannin, látka obsažená v zeleném čaji je až 100x silnější než léky, podávané k prevenci poškození mozku po mrtvici.